Ootused ja soovid ainele – mida Sa ootad ainelt, õppejõult, kaaslastelt?

Minu suurim ootus on see, et õpiksin arvutit kasutama spetsiifilisemalt ja oskaksin alati leida vajalikud programmid, mängud, et lastega tegeleda ning pakkuda neile vaheldust ja huvitavat kogemust. Haridustehnoloogina tunnen, et võiksin ka üldkasutatavaid programme väheke põhjalikumalt kasutama õppida (kuigi varasem kogemus on olemas). Tahaksin osata tulevikus vajadusel IT-tuge pakkuda, kui selleks on vajadus näiteks teistel kolleegidel, kes ei oska arvutit väga hästi kasutada. Õppejõult ootan kannatlikkust, rõõmu meid õpetada, põnevaid ülesandeid ning uute kogemuste andmist/saamist. Kaaslastelt oskan oodata abivalmidust, kui seda vaja, samuti ka mõistlikku meelt, palju head huumorit ja soovi koostööd teha.

Arvuti kasutamise kogemused – millised on Sinu arvuti kasutamise oskused ja kogemused ning seda ka töös eelkooliealiste lastega?

Arvuti kasutamise kogemus on täiesti olemas, kuid igapäevase kasutajana. Oskan kasutada erinevaid programme, nt Excel, Word, PowerPoint, Photoshop, Paint jne. Ent sooviksin rohkem olla seotud progremmidega, mida saaksin tulevikus oma igapäevases töös kasutada, et lastele vaheldust pakkuda. Minu ainus kogemus arvuti kasutamisega koos lastega on minu oma lapsega – oleme erinevaid puslesid kokku pannud (erinevate raskusastmetega) ning mänginud mänge, kus last riidesse panna, magama jne. Kuna meil on kodus ka tahvelarvuti, siis on võrdlemisi palju võimalusi, mis programme kasutada, ent kuna ma soovin, et ta ikkagi kasutaks nii varajases eas võimalikult vähe arvutit, siis ma pole väga erinevaid võimalusi kasutanud või otsinud võimalusi kasutada. Kuna ta on 2-aastane, siis ma esialgu sooviks, et ta veedaks rohkem aega füüsiliselt mängides, raamatuid lugedes, kas või klotse ladudes. Ma usun, et tänapäeval on suhteliselt raske hoida lapsi eemale erinevatest arvutimängudest või mängukonsoolidest, seega ma lihtsalt üritan seda võimalikult kaua edasi lükata.

Arvuti kasutamise plussid ja miinused töös lastega – mis on positiivset ja mis negatiivset arvuti kasutamises töös lastega?

Minu seisukohast on arvuti kasutamisel rohkem miinuseid kui plusse. Võib-olla on asi selles, et ma pole väga suure kogemusega selles osas, ent minu vaatenurgast on alati füüsilised ja sotsiaalsed mängud tunduvalt arendavad, samuti ka peenmotoorika arendamine. Mulle ei meeldi see, et laps peaks istuma ja mingit ekraani katsuma (muud käelist tegevust kaasamata) – rüht võib kannatada saada ning lapse silmad võivad väsida. Loomulikult, need asjad juhtuvad alles siis kui laps istub arvuti taga mitu tundi järjest, mitte nagu lasteaias, kus tegelikult lapsed saaksid mänge mängida maksimum 30 minutit. Samas, positiivselt poolelt muidugi see, et arvuti pakub lõpmata palju võimalusi loogikat ja loovust arendada.

Advertisements