Minu esimene idee piltidega oli see, et lapsed võiksid ühendada paare (pilte peaks muidu olema rohkem, ning paarid võiksid olla segamini, et oleks natukene raskem ühendada õigeid variante, kuid siia üks näide).

Image

Neid õigeid paare võiks olla mitmeid – nii kass lõngakeraga kui ka koer kondiga näiteks.

Teiseks mõtteks oli see, et anda võimalikult lage ja tühi pilt, millestki, mis on lapsele tuttav, et ta saaks ise jutustada, mis võiks pildil juures olla ja mida saab antud kohas teha.

Image

Kolmandaks toon pigem siis töötlusega seotud pilte. Esimesel pildil on kasutatud erinevaid filtreid, mida Photoshop pakub. Samuti on kasutatud erinevaid brush’e, millega huvitavaid efekte luua pildile.

Image

Järgmisel pildil on kasutatud ainult Photoshopi seda võimalust, et pilte kokku lõigata ning neid ääristada, et saaks n.ö mitu pilti ühes tekitada. Pilti ise töödeldud pole.

Image

Viimasel pildil olen kasutanud sellist töötlusvõimalust, nagu actions – need on internetist allalaetavad (enamasti ka tasuta) ning nende abil saab ka kõige tavalisemaid pilte muuta vastavalt oma soovidele, samas, kuna see on teostatav ühe nupuvajutusega, siis ei nõua selline pilditöötlusevõimalus ka väga suurt kasutusoskust.Image

Advertisements