Mina tegutsesin üksi ning lõin ühe mängu keskkonnas kahoot.it.

Esialgu tekitas natuke ebakindlust lehekülg, sest ootasin reaalselt mängu loomist (umbes nagu IKT mäng aine raames), kuid sain kiirelt aru, et tegemist on siiski rohkem teadmiste kontrolliga või nö valiktesti loomise võimalusega. Esimese mõttena tuli mulle kohe pähe Eesti temaatika, sest praktika raames mängisime lastega Kuldvillakut, mille raames võtsime ka selle teema käsitlusele ning tegu oli eelkooliealiste lastega.

Minu mäng jäi küll lühidaks, ent selline ta välja tuli:

kahoot
 Kahoot mäng

Iseenesest selline mängu läbiviimise viis on tore, aga tekkis küsimus, et kuidas seda peaksid eelkoolilapsed mängima? Enamus õppeasutustes pole praegu piisavalt vahendeid, et kõik saaksid seda mängida ning teades selles vanuses lapsi, siis kohe kindlasti tahaksid kõik seda inviduaalselt proovida, mitte näiteks rühmas mitme peale.

Kahoot.it link on siin (aga panin private peale, seega ma nüüd ei teagi, kas ta midagi üldse näitab võõrale, või mitte) : https://create.kahoot.it/#/quiz/457d3938-caa1-4d9e-909e-d45293581c8e

Pusle koostasin ma Jigsaw Planet’i lehel ning see kukkus välja selliselt: http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3c1083930a59

See lehekülg mulle meeldis – tore, et saab ise valida, mitut tükki tahan ja kui kerge/raske raskusaste. See protsess pusle tegemiseni võttis nii vähe aega, seega see lehekülg tuleks küll käepärast meeles hoida. Tegin kohe tütrele ka pusle kasutamiseks.

 

Advertisements