Mina kasutasin nii piltide, kui ka töölehtede tegemiseks erinevaid lehekülgi. Alustan seega algusest.

1. Esimeseks valisin Teacher Planet lehe (tööleht), kus on võimalik erinevaid ülesandeid teha – lõin seal sõnamängu, kus tuleb tähed õigesti järjestada, et õige sõna välja tuleks:

tööleht

2. Free Puzzlemaker’i abil lõin pusle, kust sõnad tuleb leida ning allesjäävatest sõnadest leiab ka lahendi:

pusle

Järgmisena võtsin ette joonistamisega ning pilditöötlusega seotud programmid.

len üldiselt joonistamisega päris palju kokku puutunud ning oma vabal ajal vahel ikka nokitsen mõne pildi kallal, aga üldiselt kasutan ma ikkagi paberit ja pliiatsit ning arvutis joonistamine on mulle võrdlemisi võõras. Olen ise kasutanud aastaid Photoshopi, ning oskan seal erinevaid vidinaid kokku plötserdada, aga mitte midagi suurt korda saata.

Proovisin siis käepärasemaid programme ning üritasin mõelda välja erinevaid ideid, mida lapsed võiksid joonistada ning mis neile rõõmu valmistaks seda tehes.

1. Esimeseks programmiks oli Drawing for Children ning mõtlesin, et ehk oleks tore joonistada lemmiklooma asemel pilt loomast, keda võib näiteks maal näha või enamasti linnast väljas.

drawingforchildren

2. Teise programmina kasutasin Tux Paint’i. Kasutasin rohkem effekte, mida programm võimaldab ning lõin natuke minimalistliku õnnesooviga pildi.

tuxpaint

3. Kolmanda programmina mõtlesin kasutada hoopis Adobe Photoshop CS6, millega ise olen tihti kokku puutunud. See programm võib tunduda raskevõitu, kuid tegelikult on seal kõik funktsioonid väga lihtsalt asetatud – samuti saab sinna väga palju erinevaid võimalusi alla tõmmata, mis annab praktiliselt vabad käed ükskõik mille loomiseks. Ideaalis on seda programmi mõistlikum kasutada eelkooliealistega, kes võib-olla tahavad rohkem realistlikumat pilti luua ja erinevaid võimalusi ära kasutada. Tegin siis just efekte kasutades pildi.

photoshop

Usun, et olenemata programmist, on tegelikult kõige tähtsam leida mingi teema, mis lapsi kõnetab. Samuti on tähtis see, et õpetaja on kursis sellega, kuidas mõni programm töötab, et lapsi vajadusel aidata või suunata.

Advertisements