Minul isiklikult puudub olemasolev e-portfoolio, seega võtsin selle vabaduse, et koostada skeem, milline oleks minu isiklik e-portfoolio. Ühtlasi toon välja, et jagamiseks oleks see kindla sihtgrupi jaoks ning parooliga, sest sisaldaks isiklikke andmeid (nii minu kui ka laste).

portfoolio

Panin kirja sellised rubriigid, sest need tundusid mulle vastavaks kasutuseks kõige mugavamad ning mõttekamad. Ma jagaksin ideaalis portfooliot lastevanematega ning sel põhjusel ma ei leia, et nende jaoks oleks väga vajalik suurel määral isiklikku informatsiooni minu eraelu kohta. See tähendab, et peamiselt on portfoolio sisuks siiski tööd, head ideed ning videod.

Rubriik minust sisaldab CV ja kvalifikatsiooni, et vanemad saaksid kindlad olla ning kontrollida seda, et ma poleks mingi suvaline inimene tänavalt, vaid ma tõesti tean, mida ma teen. Veebilehe kasutuse all sooviks välja tuua selle, et kõik on autoriõigustega kaitstud ning teiste tööd on alati korrektselt viidatud. Isiklikud tööd sooviksin välja tuua selleks, et näidata, et naudin ka töövälisel ajal loomingulist nokitsemist ning tõesti naudin oma tööd.

Lastega koos rubriigis jagaksin töid, mida oleme lastega tehtud ning üles pannud rühmas – ühtlasi saaksin jagada ka tööde tausta. Jagaksin ka lastega koos tehtud videiod/animatsioone, samuti laste iseseisvat tegevust. Töölehed koduseks kasutamiseks on minu arust kasulik variant nendele vanematele, kes soovivad ka ise lapsega koos midagi kodus teha, enamasti kasutaksin lehti, mida oleme ka rühmas kasutanud – see tähendaks seda, et lapsel on juba mingid eelteadmised olemas. Huvitavat lastele uurimiseks kategooria võiks endas kujutada erinevaid ideid, mida saaks teha nii kodus kui ka rühmas.

Blogi sooviksin pidada selleks, et saaksin lastevanematele detailselt kajastada meie toredaid tegemisi lastega – nii pilte kui ka videoid, kirjatükke ja joonistusi.

Küsimused, ettepanekud ja nõustamine pakuks seda varianti, et alati lapsele järgi tulles pole aega rääkida, kui laps juba kõrval ja tahab koju – see annaks võimaluse lapsevanemal rääkida minuga rühma tegevusest, mis pole vastuseid saanud; anda ideid, kui kuskil jääb vajaka; vajadusel nõustamine peredele, kes on lapsega nö hädas, aga ei julge kaugemale minna abi otsima. Küsimuste esitamine käiks interneti teel (lehel oleks kastike, kuhu saab kirjutada, vajadusel ka anonüümselt).

Kontakt on selge ja see võimaldab ühendust võtta meilitsi ja telefoni teel – telefoniks oleks rühma number, sest leian, et tööväline aeg võiks jääda siiski minule endale.

Advertisements