Sotsiaalne meedia on meedia, mis on mõeldud sotsiaalseks mõjutamiseks, kasutades selleks ette nähtud keskkondi, mis põhinevad inimeste suhtlus- ja väljendusvajadusel. Tuntuimad keskkonnad on Facebook, Twitter, Youtube, Orkut, Flickr, Digg, Linkedin jt.

pilt

Youtube’i on lasteaia kontekstis võimalik kasutada mitmel viisil. Erinevaid videoid, mis on Youtube´i juba laetud, saab kasutada õppetöös – võimalik on teha ka erinevaid liste endale, kuhu salvestada vajaminevaid videoid või häid ideid tulevikus kasutamiseks.

Samuti on mitmeid videoid, mis näitavad, kuidas asju meisterdada – seda saab kasutada lastega koos. Nii saab arutleda, kas kõik said ikka üheselt asjast aru ja see annab lastele võimaluse ka õpetajaga koos uut informatsiooni analüüsida. Samamoodi saab õpetaja kasutada antud materjali, et varasemalt läbi teha asju, mida hiljem lastega läbi viia.

Kindlasti on lapsevanematel ka hea meel selle üle, et õpetajal on võimalus isiklikku kanalisse lisada rühmavideoid ja filmitud sündmusi – seda on võimalik teha privaatses grupis, kuhu lisatakse ainult rühma laste vanemad, seega võõrad inimesed ei näe üleslaetud materjale.

Suur pluss on see, et Youtube on tasuta kasutamiseks ning sealjuures ka lihtne kasutada. Salvestamise võimalus on samuti hõlbus ja meedia jagamise võimalus. Ühtlasi on Youtube kasutatav kõikides seadmetes. Vaatamislimiit puudub samuti, ehk siis põhimõtteliselt võib seal kogu aeg erinevaid videoid vaadata vajadusel.

Miinuseks on see, et kui on salvestatud teistelt kanalitelt materjale, siis kasutaja võib oma meediat kustutada, seega tuleb arvestada, et tuleks eelnevalt kontrollida, kas video on endiselt üleval saidil või mitte. Alati tuleks kõik videoid ka üle kontrollida, sest iial ei või teada, kas video on algusest lõpuni teemakohane või on autori poolt lisatud mingeid isiklikke muudatusi. Valdav enamus sisust on ka võõrkeelne (inglise keeles enamus), mis nõuab ka kasutajalt elementaarset keeleoskust.

text2mindmap

Advertisements