Minu kaardistus otseselt ei muutunud, pigem laiendas see mu silmaringi ja oskan rohkem arvesse võtta uusi veebikanaleid, mida kasutada. Need, mida kasutatakse praktika lasteaias igapäevases töös, ei saa tingimata olla kasutusel minu töös tulevikus, sest minu praktika lasteaias on väga suur võimalus teha igapäevaselt tööd multimeediavahenditega ja igas majas seda võimalust pole. Suuremas jaos sain targemaks selles osas, et mida lapsed kasutavad näiteks, või mis lehti vanemad kasutavad. Väga tore tagasiside minu jaoks oli ka see, et vanematele meeldib väga, et rühmal on blogi – ma oleks isiklikult väga õnnelik, kui ka minu lapse lasteaias seda sotsiaalkanalit kasutataks. Minu jaoks uued olid ainult need kanalid, mida kasutati juhatuse poolt, sest mina nendega kokku puutunud pole varasemalt. Rühmasiseste programmide ja vahenditega olen, sest käisin ka kevadel samas lasteaias praktikal ning olen natuke kätt saanud juba proovida nende vahenditega.

Isiklikult leian, et näiteks YouTube, Facebook, Instagram jms nö suure meedia kanalid pole minu arust väga head vahendid, mida kasutada töös lastega. Ma saan aru, et YouTube on selles mõttes hea koht, mida kasutada, et seal on palju videod ja eri keeltes ja palju kasulikku, aga rühmas on videote taust kontrollitud ja eeltöö tehtud – laps kodus sellel lehel ei pruugi mõeldagi sellele, et ta peaks mingit taustatööd tegema või mõtlema, et iga video sisu ei pruugi täiesti süütu olla. Kuna YouTube on tasuta kanal, siis seal on vahel ikka igast sodi postitatud ja sellepärast pole see minu silmis kõige turvalisem kanal. Sama kehtib Facebook’i kohta – seda küll kasutatakse pigem lapsevanematele info jagamiseks, aga minule isiklikult seostub Facebook kohe sotsialiseerumisega ja rohkem eraeluga ja see on minu jaoks natuke võõras, et ma peaksin näiteks Facebook’i kaudu lasteaia kollektiiviga kontaktis olema. Tegelikult on tore, et tänapäeval liiguvad asjad selles suunas, et oluline on suhelda ja pole vahet, kus seda teha, aga minule veel tundub see natuke liga familiaarne. Instagram on samuti selle ohuga, et näitad mingit toredat pilti, mis kuskilt leitud, aga see üks pilt võib olla saja või miljoni täiesti mittesobiva pildiga ümbritsetud. Just nendel põhjusel ma pigem eelistaksin oma töös seda, et kasutaksin programme, mis on lastele suunatud. Sel viisil võivad nad ka kodus tutvuda nende programmidega või kanalitega ja ma ei pea nii väga kartma, et seal midagi neile vastu vaataks, mis pole nende jaoks sobilik.

Ma leian, et siinkohal on rõhk nendel keskkondadel, mis hõlbustavad rühma ja lasteasutuse tööd, mis on seotud just vanematega. Kindlasti ei saaks tööd teha ilma nende keskkondadeta, mida kasutab juhatus oma töös, aga kui võtta need kattuvad keskkonnad, siis leian, et olulisel kohal on eLasteaed, Gmail ja blogid. Blogid on minu jaoks uudne teema, just lasteaia kontekstis ja minu arust on see nii üdini tore idee ja vahend, mida oma töös kasutada. Gmail on hõlpsaks kirjavahetuseks asendamatu vahend ning eLasteaed hakkab vaikselt seda kohta üle võtma, kuhu saab kogu informatsiooni sisestada, mis vähegi lapsevanemale vajalik.

Ma ei oska seda isiklikult hinnata, sest minu praktika lasteaias on kasutusel siiski keskkonnad, mida kasutatakse kindla vajadusega ja praktiliselt igapäevaselt. Nende töös pole kasutusel neid võrgustikke, mida enam väga ei kasutata. Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed on üleüldiselt minu isiklikul arvamusel keskmisest natuke innovaatilisem ja kiiremini edasiliikuvam lasteaed ja võib-olla ka sel põhjusel on nende igapäevane töö väga kiireks ja mugavaks tehtud.

kaardistus

keskkonnad

 

Advertisements